Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Красне

Красне (до 1923 року - Іваново-Крещенське) - село, центр сільської Ради. Розташоване на обох берегах річки Ступки, притоки Бахмутки, за 7 км на
північний схід від районного центру і залізничної станції Артемівськ. На­селення - 1489 чоловік. Сільській Раді підпоряд­ковані також населені пункти Андріївна, Артемівське Друге, Артемівське Перше, Верхівка, Кліщіївка, Оленівка, Підлісне.
На території Красно­го розміщена центральна садиба радгоспу «Красносельський», посівна площа якого становить 4 тис. га, в т. ч. 1050 га зрошуваної землі. Основ­ний напрям господар­ства - виробництво мо­лока. За високі показ­ники у виробництві сільськогосподарської про­дукції 41 чоловіка нагороджено орденами і меда­лями СРСР. Серед них орденом Леніна - С. П. Потужний, О. С. Бочкарьов, Ф. Г. Мерецький, орденом Трудового Червоного Пра­пора - 3 передовики.
У селі - середня школа, будинок культури на 500 місць, 3 бібліотеки. Є будинок піонерів, дитячі ясла і садок, діє аптека. Фельдшера мед­пункту Л. П. Карнауха за багаторічну сумлін­ну працю нагороджено орденом «Знак Пошани». У Красному працюють 4 спеціалізованих магазини - продовольчий «Колос», промтоварних! «Зоря», книжковий, меблевий і кафе «Весна». Тіль­ки за 1965-1968 pp. споруджено 182 житлових будинки з цегли і шлакоблоків, криті шифером і залізом.
Село виникло у XVIII ст. на базі хутора Ступки і спочатку називалося Іванівкою. У 1870 році перейменовано в Їваново-Крещенське. Під керівництвом комуніста П. Л. Алексєенка і за активною участю КНС та іїомсомольської орга­нізації у 1920 році на колишніх поміщицьких землях створено сільськогосподарську артіль «Об'єднана праця». Партоеередок в селі створено у 1922 році, комсомольську організацію - у березні 1920 року.

Красне - cучасна карта