Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Калініна

Калініна - селище, центр Григорівської сільської Ради, розташоване за 18 км на захід від районного центру і за 4 км від залізничної станції Часів Яр. Населення - 850 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені
пункти Богданівка, Григорівка.
У Калініному є племінний свинозавод ім. Калініна. Господарство має 2316 га орної землі, в т. ч. 950 га зрошуваної; спеціалізується на розведенні свиней. Вирощуються зернові, тех­нічні та кормові культури. Розвинуте також м'ясо-молочне тваринництво. 55 передовиків сіль­ськогосподарського виробництва відзначені уря­довими нагородами. Серед них - 12 Героїв Соціалістичної Праці: А. К. Макогон, Ф. С. Зінченко, І. Є. Рудий, А. С. Триножкїна, 3. С. Решетняк, М. Л. Косенко, Ф. Л. Юхно, П. Ф. Братчикова, А. С. Харченко, А. С. Архипкіна, І. Ф. Задорожний, Л. С. Северин. 10 чоловік нагороджено орденом Леніна, 13 - орденом Тру­дового Червоного Прапора.
На території селища - восьмирічна школа, бібліотека. Є дитячі ясла.
Засновано селище у 1914 році німцями-колоністами. 11 латиських переселенців у 1917 році організували тут комуну. Всіх комунарів у 1921 році по-звірячому закатували бандити.
Радгоспу, створеному в 1922 році, присвоїли назву ім. 11-ти комунарів. Через 5 років, шану­ючи пам'ять полеглих, жителі селища встановили пам'ятник.

Калініна - cучасна карта