Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Яма

Яма - місто районного підпорядкування утворилося у 1961 році шляхом об'єднання сіл Чорногорівки, Радіоновки та робітничих селищ, розташоване
за 36 км на південний схід від районного центру. Залізнична стан­ція. Населення 14 217 чоловік. Міській Раді підпорядковано с-ще Рудник.
На території міста розташовані Ямський доло­мітний комбінат, завод будматеріалів, відділення «Сільгосптехніки», міжколгоспна інкубаторна станція «Міжколгоспбуд», центральна садиба рад­госпу «Ямський», молокозавод, швейна фабрика. За високі виробничі показники чимало робітників Ямського доломітного комбінату нагороджено урядовими нагородами, в їх числі 10 передовиків відзначено орденом Леніна, а М. М. Ворона удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці.
У місті є 2 середні, восьмирічна та початкова школи, школа-інтернат, музична школа, сільсько­господарське профтехучилище № 5. Вчитель­ці середньої школи № 1 О. І. Линник при­своєно звання заслуженого вчителя школи УРСР. Відкрито 8 дитячих садків і ясел. У Ямі - 4 бібліотеки (разом із шкільними), будинок куль­тури, кінотеатр. У місті функціонує лікарня. 6 парк культури та відпочинку, стадіон. У цент­рі міста встановлено пам'ятник В. І. Леніну.
На території, яку займає сучасне місто, у 1913 році почалося будівництво доломітного заводу, поруч з яким виникло робітниче селище. В роки громадянської війни тут діяв партизан­ським загін, який боровся проти німецьких окупантів.
17 січня 1919 року на станції Яма тимчасово перебував Центральний військово-революційний комітет Донецького басейну, який проводив роботу по відновленню і зміцненню Радянської влади у визволених районах Донбасу. Під час Великої Вітчизняної війни діяв Ямський партизанський загін, яким командували колишній голова Ямського райвиконкому Ю. А. Потирайло і колишній секретар райкому партії А. З. Ізотов. У листопаді 1941 року партизани знищили охорону гітлерівців на хуторі Платонівці. У липні 1942 року - розгромили будинок, гестапо у селищі Ямі і визволили 17 полонених червоноармійців, а також 55 ув'язнених громадян. У жовтні того ж року 2 групи підривників цього загону у районі між Артемівським і Микитівною та Артемівським і Пшеничною підірвали З ворожих ешелони з боєприпасами і продоволь­ством. У грудні 1942 року в с. Дронівці парти­зани розгромили каральний загін гітлерівців.
Уродженцям міста О. Г. Губарю, І.Т. Журбі, Г. П. Жученку, П. Н. Новодрану, Л. І. Яковенку за мужність, виявлену на фронтах Вели­кої Вітчизняної війни, присвоєно звання Героя Радянського Союзу. У Чорногорівці народився перший секретар Київського міськкому КП України О. П. Ботвин.

Сіверськ (до 1974 року Яма) - cучасна карта