Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Успенка

Успенка - село, центр сільської Ради. Розташована на лівому березі річки Кринки, за 2 км на схід від районного центру і за 5 км від залізничної станції
Успенка. Населення - 2393 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані та­кож населені пункти Виселки, Калинове, Кате­ринославський, Манич.
Колгосп «Росія», центральна садиба якого розміщена в Успенці, має 5871 га орної землі. Тут же розташована центральна садиба радгоспу «Перемога соціалізму», за яким закріплено 598-га саду, 126 га виноградників. У 1968 році врожай винограду становив 31,9 цнт з га. За успіхи досягнуті у виробництві та заготівлі фруктів і винограду, 5 працівників радгоспу від­значені урядовими нагородами, в т. ч. У. П. Сте­ценко - орденом Леніна.
У селі - середня школа, клуб, бібліотека, дитячі ясла. Вчительку С. К. Ведерникову за плідну багаторічну роботу нагороджено орденом Леніна. Функціонує лікарня. Є 5 магазинів, побутовий комбінат. В Успенці працюють млин, олійниця Амвросіївського райхарчокомбінату.
Село засноване в середині XIX ст. Тоді з с. Синявок, що поблизу Ростова-на-Дону, було переселено сюди кілька кріпацьких сімей. У 1905 році стався селянський виступ - перший у Таганрозькій окрузі Області Війська Донського. Повсталі розгромили поміщицький має­ток і розподілили між собою майно. Тільки з допомогою козаків виступ було придушено. У 1920 році тут виник партійний осередок у складі 21 чоловіка. Його секретарем обрали Т. 3. Денисенка. Того ж року створено КНС, який очолив В. Г. Денисенко. Комсомольську організацію сформовано у січні 1925 року, у жовтні вона налічувала 45 чоловік, в т. ч. 10 дівчат.
У 1923 році в колишньому поміщицькому маєтку організовано комуну «Розум і совість», яку очолив червоний партизан, комуніст Й. Я. Савельев. Кількість членів її становила 64 чоловіка. Першими записалися І. А. Денисенко та М. А. Дяченко. Пізніше до комуни вступило кілька сімей, що емігрували з Чехословаччини. Комунари побудували корівник, силосну башту. Працювали їдальня, дитячі ясла, червоний куток. Жили комунари в окре­мих будинках. З 1924 року в селі за ініціативою місцевих учительок Н. А. Гречко і Н. П. Гави відкрито лікнеп, де навчалося 70 чоловік.
В урочищі Біла Гора, що поблизу Успенки, знайдені крем'яні знаряддя раннього палеоліту. Тут же виявлено майстерню по обробці кременю доби пізнього палеоліту, зібрано неолітичні крем'яні вироби. Біля села археологи досліджували також поселення доби пізньої бронзи.

Успенка - cучасна карта