Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Новоіванівка

Новоіванівка (до 1917 року - Миколаїво-Іванівка) - село, центр сільської Ради. Роз­ташована за 16 км на південь від районного цен­тру і залізничної
станції Амвросіївка. Населення - 708 чоловік. Сільській Раді підпорядко­вані також населені пункти Донецьке, Киселівка, Ленінське, Новоєланчик, Ольгинське, Павлівське, Ульянівське.
Колгосп «Україна», центральна садиба якого розташована у Новоіванівці, має 3027 га орної землі. Вирощуються зернові культури, розви­нуте також м'ясо-молочне тваринництво. За трудові успіхи 5 передовиків нагороджено орденами і медалями Радянського Союзу, в т. ч. телятницю Г. М. Симоненко-Кобзєву - орденом Леніна.
У Новоіванівці - восьмирічна школа, клуб, при ньому працює бібліотека.
Село засноване на початку XVII ст. Напри­кінці грудня 1917 року тут обрали Раду селян­ських депутатів, першим головою якої був М. І. Приходченко. КНС, який очолив С. М. Ковальчук, створено у 1920 році; через 3 роки організовано ТСОЗ. В роки тимчасової німецько- фашистської окупації у Новоіванівці діяла під­пільна патріотична група, до складу якої вхо­дили комуністи, комсомольці, безпартійні - Є. Анищенко, С. Колесников, Л. К. Карпенко, А. Близшоков, Ф. І. Колесников, М. Р. Ани­щенко, Н. С. Синьков, Н. Є. Синьков, Г. Дем'яненко, Г. Карпенко та ін. Патріоти мали зв'я­зок з підпіллям Макіївки. Вони поширювали серед населення листівки, зведення Радінформ- бюро, організовували втечі радянських військовополонених з концтабору тощо.
У двох курганах поблизу Новоіванівки роз­копано 2 поховання доби бронзи та 2 кочівницькі, У похованні багатої кочівниці знайдено золоті та срібні гривні, браслети, серги, персні, брон­зові діадеми, люстро, мідний котел.

Новоіванівка - cучасна карта