Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Лисиче

Лисиче - селище, центр селищної Ради, розташоване за 12 км на південний схід від районного центру і за 2 км від залізничної станції Квашине. Населення - 1360 чоловік. Селищ­ній Раді підпорядковані також населені
пункти Багачївеьке, Квашине, Харківське, Широке.
На території Лисичого міститься центральна садиба радгоспу «Амвросіївський» (створений у 1934 році), який має 4741 га орної землі. Основний напрям- м'ясо-молочне тваринни­цтво. В 1970 році радгосп зібрав по 26,7 цнт зер­нових з га, виробив на 100 га сільськогосподар­ських угідь по 88 цнт м'яса і 417 цнт молока. 9 трудівників радгоспу відзначено урядовими нагородами, серед них - Герой Соціалістичної Праці С. А. Андріенко; орденом Леніна нагоро­джені М. В. Броженко, О. А. Чернявська; орде­ном Трудового Червоного Прапора - 3 чоло­віка. Доярка М. В. Уханова - депутат Верхов­ної Ради УРСР 6-го і 7-го скликань.
У селищі - середня, школа, клуб, при якому відкрито бібліотеку. Функціонують лікарня, аптека. Є дитячі ясла. Працюють хлібопекарня,
2 магазини, їдальня. Поблизу Лисичого - ве­ликі запаси крейди, які з 1967 року використо­вуються для виробництва цементу Амвросіївсь­кий цементним комбінатом.
Свою назву селище дістало від балки Лиси­чої. Забудовуватися воно почало в 1928 році, коли тут осіло 17 сімей з інших сіл району. До 1934 року на території Лисичого містився відді­лок радгоспу «Металіст». Партійна та комсомольська організації виникли у 1934 році.
В роки тимчасової окупації села гітлерівськими загарбниками, за участь у підпільній боротьбі, фашисти повісили на станції Успенська жителів селища Самофалова, С. Євзеліса, Аганіна.
Поблизу с. Широкого виявлено, неолітичні штольні та майстерні (ймовірно і доби міді- бронзи), де видобували та обробляли кремінь. Неподалік від с-ща Лисичого розкопано 2 кур­гани. Тут виявлено 4 поховання доби пізньої бронзи та сарматське поховання.

Лисиче - cучасна карта