Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Кутейникове

Кутейникове - селище міського типу, центр селищної Ради, розташоване за 14 км иа захід від районного центру. Залізнична станція. Населення - 3267 чоловік. Селищній Раді підпорядковані також населені пункти Бондарівське,
Дзеркальне, Залізничне, Кленівка, Мережки, Металіст, Петренки, Победа,
Свободне.
На території селища розміщені комбінат хлібні і родуктів, автоколона Амвросіївеького автотранспортного підприємства № 04868.
У селищі Кленівці розташована центральна садиба радгоспу «Тімірязєвський». Основний напрям господарства - м'ясне тваринництво. В 1968 році на 100 га сільськогосподарських угідь тут вироблено 140,2 цнт м'яса. Директорові радгоспу К. Н. Бобкову, робітницям Н. П. Виростковій і Г. П. Охотній за виробничі успіхи присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці - бригадира Г. М. Козиря і доярку Т. А. Кущенко нагороджено орденом Леніна.
Колектив радгоспу «Металіст» (центральна садиба розміщена у с-щі Металіст) рік у рік добииається високих показників у розвитку рільництва і тваринництва. 20 передовиків радгоспу відзначені урядовими нагородами. Серед них 10 Героїв Соціалістичної Праці - робітниця рільничої бригади О. П. Губанова-Богданова, бригадир свиноферми Н. Д. Голу­біна, робітниці радгоспу Г. І. Гуліна, Г. Г. Гущина-Грибова, М. Г. Гущина, Л. В. Шевченко, телятниця М. М. Чернявська, директор радгоспу П. Б. Янатьев, С. Й. Сологубов, В, Г. Половий. Ордена Леніна удостоєні завідуючий майстернею радгоспу І. С. Башта, бригадир мо­лочнотоварної ферми С. П. Марюхнич, механік
О. С. Недайвода, робітники радгоспу І. Д. Пав­ленко і С. Л. Буряк, електромонтер ст. Кутейникове Ф. М. Куценко, слюсар комбінату хлібопродуктів І. А. Веремеєнко.
У селищі - середня школа, школа робітничої молоді, кінотеатр, бібліотека. Є 11 магази­нів, 2 їдальні, комбінат побутового обслуговування, дитячий садок і ясла. ВДНГ у Москві на честь 50-річчя Радянської влади проводила всесоюзний огляд-конкурс на кращу забудову
та благоустрій населених пунктів. Кленівка тоді одержала диплом 2-го ступеня, срібну медаль, 7 бронзових і грошову премію.
Початок селищу поклала залізнична станція Кутейникове, збудована у 1878 році. Першими його жителями були робітники, що будували станцію, а потім залишилися працювати на ній. В 1911-1912 pp. тут збудовано млин, на базі якого пізніше виник комбінат хлібопродуктів. У період громадянської війни тут точилися бої з денікінцями. В січні 1920 року частини Черво­ної Армії в районі Кутейникове-Голодаївка роз­били 1-й армійський корпус денікінців. Пар­тійну організацію у складі 19 чоловік створено у 1925 році.
а Уродженцям селища О. І. Івашку та М. В. Симонову присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Івашко одержав його за мужність, вияв­лену в 1943 році у битві за Дніпро; льотчик, полковник Симонов - за 278 бойових вильотів під Москвою, Сталінградом, на Орловсько-Курській дузі і за участь у прориві блокади Ленінграда.

Кутейникове - cучасна карта