Пошук від
Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Історичний інтернет-довідник
Історичний інтернет-довідник
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ


Білоярівка

Білоярівка - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Кринці, за 10 км на північ­ний схід від районного центру і залізничної станції Амвросіївка.
Населення - 1802 чоловіка. Сільській Раді підпорядковані також населені пункти Житенко, Нижньокринське, Сергієве-Кринка.
На території села розташована центральна садиба колгоспу ім. Мічуріна та радгоспу ім.  Луначарського, створеного у 1920 році. Колгосп має 3933 га орної землі; виробничий напрям - овочівництво. У 1968 році артіль посіла перше місце в районі за врожайністю овочів, яких одер­жано тут з га по 200 цнт. Радгосп спеціалізується також і на вирощуванні фруктів, винограду, ягід. 7 передовиків колгоспу і радгоспу нагоро­джено орденами і медалями Радянського Союзу. У селі є млин Амвросіївського райхарчокомбінату, побутові майстерні.
У Білоярівці - середня школа, будинок культури, якому у 1967 році присвоєно звання будинку відмінної роботи. З 1961 року школа носить ім'я Героя Радянського Союзу В. І. Ломакіна, який вчився тут до війни.
Білоярівку засновано наприкінці XVII - на початку XVIII ст. Спочатку тут було с. Ковпакове, поблизу якого виникли села Іванівка та Олександрівка. У 1861 році 3 села злилися в одне. У грудні 1905 року стався антиурядовий збройний виступ селян, керівником якого був С. Г. Лиманенко. Послані сюди козаки придушили повстання.
Після вигнання денікінців, у 1920 році, про­ведено вибори до Ради. Партійний осередок орга­нізовано у 1921 році; секретарем обрали Волхова, членами були Б. Я. Підгорний, І. Яхненко, Л. Я. Цевма. В червні 1925 року осередок мав у своєму складі 11 чоловік. Комсомольську організацію створено у 1927 році.
Поблизу села знайдені крем'яні знаряддя праці доби раннього палеоліту та залишки пізньо-палеолітичної майстерні по обробці кременю.

Білоярівка - cучасна карта