Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Артемівка

Артемівка - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Кринці, за 18 км на північний схід від районного центру і залізничної станції Амвросіївка. Населення - 841 чоловік. Сільській Раді підпорядковані також населені
пункти Карпово-Надеждинка, Красний Луч, Кринички, Овочеве, Рубашкнне.
Центральна садиба колгоспу ім. Артема розміщена в Артемівці. Артіль має 2184 га орної землі в т. ч. 425 га зрощуваної. Виробничий напрям - м'ясо-молочне тваринництво. На тери­торії с. Карпово-Надеждинки розташована центральна садиба радгоспу «Білоярівський», який спеціалізується на вирощуванні овочів. За досягнуті успіхи в сільськогосподарському виробництві 10 чоловік з колгоспу ім. Артема та радгоспу «Білоярівський» відзначено урядовими нагородами, в т. ч. директора радгоспу М. О. Конкіна -   орденом Леніна.
На території Артемівки є восьмирічна школа, будинок культури, при якому працює бібліо­тека.
Село засноване у першій половині XIX ст. У 1905 році в маєтку поміщика Карпова відбувся виступ селян, в якому взяли участь близько 100 чоловік. Мобілізовані до армії зажадали від поміщика, щоб той виділив хліб для їхніх сімей. Після того, як їм відмовили, селяни спалили хліб на току, порозбивали сільськогосподар­ський інвентар. Для придушення виступу викликали війська. Було заарештовано 35 чоловік, яких засудили на різні строки ув'язнення. У 1921 році в селі організовано партосередок з 15 чоловік. Очолив його І. І. Виноградов, членами були комуністи з сіл Артемівки, Білоярівки та Карпово-Надеждинки. Того ж року з ініціативи партосередку створено комуну «Червоний луч», першим головою якої обрали бід­няка с. Карпово-Надеждинки І. Ф. Саламатіна.
У с. Карпово-Надеждинці народилися О. В. Балабаєв і В. І. Ломакін, яким за мужність, проявлену в боях при форсуванні Дністра, в 1944 році присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Артемівка - cучасна карта